КРАЩА ОЛИВА ДЛЯ ХЮНДАЙ ТА КІА

15.07.2017

Озвучуючи думку нашого технічного експерта: "Отже у Вас Hyundai? (Accent - Solaris, Elantra, Sonata, i10, i20, i30, i40, ix35, Coupe, Getz, Matrix, Tucson, Акцент (Соляріс), Елантра, Соната, Гетц, матрикс, Грандер, Ай30, Терракан, Туксон, Купе, Санта Фе?)

                НЕВАЖЛИВО !!! Та як ми поділимося універсальним алгоритмом підбору оливи для всіх цих прекрасних авто! "

   Стоп, мало не забули власників KIA :) адже в далекому 1999 році, коли Kia Motors був куплений компанією Hyundai - утворилася "Hyundai Kia Automotive Group". З цього, шановний читачу-власник KIA (Carens, Cee'd, Cerato, Optima, Rio, Sorento, Sportage, Magentis, Picanto, Каренс, Сід, Церато, Оптима, Ріо, Соренто, Спортаж, Магентіс,) ми про Вас пам'ятаємо, та наздобута інформація стане у нагоді й Вам.

Прийшов час міняти оливу в двигуні і Ви хочете зробити правильний вибір? Скоро заміна, а Ви навіть і не здогадуєтеся що туди ллють? Тоді Ви просто забов'язані знати які вимоги до моторної оливи пред'являє виробник мотора Вашої ластівки !!!

  Вимог як правило чотири: 

  • SAE
  • API
  • ILSAC
  • ACEA

НАЙВАЖЛИВІШЕ !!! Панацеї НЕ буде !!! йдемо в гараж до машини, відкриваємо книжку (у кого немає інструкції - в інтернеті) і дивимося "список рекомендованих до застосування рідин" або "допустимі до застосування оливи". І БОГА ЗАРАДИ ..., редакція сайту благає Вас, - не слухайте моториста Петровича або продавця Серьогу !!! ЧИТАЙТЕ СВОЮ КНИЖКУ, а не рекламу про чудодійні властивості присадок-реаніматорів або СУПЕР псевдо-німецьких олив розлитих в підворітті))))) 

А далі вникаємо: 

  • SAE - це в'язкість. І у Вашій книжці допущено, як правило, кілька варіантів. Для клімату України підходить: 5w-30, 5w-40, 10w-40. До речі, наш Вам порада - є можливість залишатися на 5w-40 або 5ц-0 - не поспішайте лити 10w-40. Розуміємо що дорожче, але ... 5w-30, 5w-40 як правило вище за "рівнем якості".
  • API - один з визначальних "рівнів якості" (допуск). Основна риса цього критерію - то, що його можна перевірити. API - Американський інститут нафти, який і проводить тести цих олив в лабораторіях, на стендах і офіційно сертифікує. Ось йому і ПОТРІБНО вірити, а не тому, до речі, що написано на каністрі. Йдемо на сайт - www.api.org далі Products & Services далі Certifications Directories далі Engine Oil Licensing and Certification System (або за прямим посиланням - https://engineoil.api.org/Directory/EolcsSearch). Шукаємо там цікавий для нас клас, і дивимося список всіх протестованих API олив (або просто шукаємо там свою оливу). Лише переконавшись на власні очі що куплена Вами олива там є - сміливо використовуйте її за призначенням. Якщо Вашої оливи там немає, і воно API-SL або вище - надайте його ВОГНЮ !!! ;) Це є більш екологічно ніж вилити його в унітаз. 


 

  • ILSAC

            На цю систему класифікації орієнтуються більшість Японців, Корейців та Американців.

            Американська асоціація виробників автомобілів (AAMA) і Японська асоціація виробників автомобілів (JAMA) в далекому 1992 році створили спільний "Міжнародний комітет стандартизації та апробації моторних олив" (ILSAC). Тому всі стандарти ILSAC є практично повністю* відзеркаленими стандартами API в наступному змісті: 

        - GF-1 - API-SH

        - GF-2 - API-SJ

        - GF-3 - API-SL

        - GF-4 - API-SM

        - GF-5 - API-SN

*єдина різниця полягає в тому що ILSAC, до всього ще й енергосберігаючий стандарт.

            Тобто якщо у вас в мануалі написано GF-4, то йдемо на сайт www.api.org і шукаємо API-SM. Все що має даний клас або більше - можна лити, менше - не можна. Більш того, ILSAC GF-5 так само, окремо позначається на сайті. 

  • ACEA - Сюди дивимося тільки якщо у Вас турбодизель з DPF (фільтром саж). Якщо так - то тільки ACEA С3. Якщо немає, дивимося API і перевіряємо на сайті. 


    
А тепер озброївшись щойно отриманими знаннями - підбираємо необхідну Вам моторну оливу. ;)

    Особисто від себе, якщо дозволяє бюджет, редакція рекомендує лінійку GENESIS. Все-таки чим сучасніше стандарти - тим олива буде краще. Більш того, на сьогодні просто немає ні чого краще на ринку України!
Якщо ж Ви на в'язкості 10w-40 (або так званої "напівсинтетиці") - ідеально - GENESIS UNIVERSAL 10W-40, відмінно - ЛУКОЙЛ ЛЮКС 10w-40, добре - ЛУКОЙЛ СУПЕР 10w-40 (СУПЕР - в разі якщо Ваша машинка з перших поколінь)

    Для тих кому ліньки читати і розбиратися - GENESIS ARMORTECH JP 5W-30 (ILSAC - GF-5, API-SN) якщо немає фільтр сажі - НЕ помилитеся!
GENESIS ARMORTECH DIESEL 5W-30 (ACEA - C3) - в разі якщо на Вашому авто встановлений DPF фільтр.
    Напевно, до речі, це і є ПАНАЦЕЯ для будь-яких ХЮНДАЙ і КІА ;) !!!
    Так само Ви завжди можете перейти в розділ ПІДБІР ОЛИВИ ОНЛАЙН і подивитися відповідну оливу для Вашого двигуна.

    Звичайно знайдеться і той, хто скаже що можна купити оригінальну оливу Хейндай і не морочитися. Погодимося, проте говорити про справжність якого-небудь моторної оливи ми не можемо. В той же час не втомлюємося стверджувати, що оливи ЛУКОЙЛ підробити неможливо! Вплавлення в пластик етикетка, кришка з гумовими вставками і індивідуальний номер кожної каністри - забезпечують гарантію того що ви купите оригінальний продукт. Тим більше, що всі ми прекрасно розуміємо, що Хендай сам оливу не виробляє, а за нього це роблять такі ж виробники моторних олив).

    Трансмісійну олива підбираємо за аналогічним алгоритмом.

МКПП:
Як правило API-GL4. Найчастіше з в'язкістю SAE 75w-90. ПРИМІТКА - не заливайте API-GL4 замість API-GL5 якщо немає прямого припису (API-GL5 розраховане для редукторів і мостів, більше того може бути несумісне з вашої КПП)
АКПП:
Або «конкретне-рекомендоване» або допуск Хундай. Тут скажемо лише те, що ЛУКОЙЛ ATF Synt ASIA відповідає вимогам допусків «Hyundai ATF» і «KIA ATF», а ЛУКОЙЛ ATF Synt VI - допуску «Hyundai SP-IV».
Як правило обсяг оливи, що заливається в коробку так само прописаний в мануалі.
                                                                                                                         
    Більш того, якщо хто ще не зрозумів різницю GENESIS з імпортними іменитими брендами, - невелика підказка - "трохи" дешевша :) :) :)
    Від імені редакції, ми сподіваємося що змогли максимально об'єктивно донести повну інформацію для того, що б Ви змогли зробити правильний вибір.


    У нас завжди найактуальніша ціна, якісне обслуговування і відправка перевізником в день замовлення. Ви завжди зможете отримати безкоштовну консультацію і купити перевірену і оригінальну оливу для Вашого улюбленця! 


                                                                                                                                    Бережіть свої мотори і намагайтеся заливати лише накращі оливи !!! 

                                                                                                                                                              

text_st
button_out_of_stock